Menu

Rubriky

Vyhledávání


Filmové pakárny jsou internetový server zaměřený na to méně známé z filmové a televizní produkce. Najdete na něm většinou špatné filmy, mizerné seriály a další obecné informace o projektech, u nichž se dá předpokládat spíš menší umělecký zážitek. Více...

XML

Kanál (RSS)

Linky

FilmováMísta.cz
Netuctové filmy (nejen) na DVD
NOSTALGHIA
Badmovies.org
Bad Cinema Diary

Jaroslav Dušek a Jiří Macháček ve filmu, který jste na 99,9 % neviděli

Úterý, 21 srpen, 2007 v 22:29. Autor ozzy666

V roce 1993 natočil tehdy jugoslávský (nyní slovinský) režisér Janez Burger, bývalý manžel herečky Nataši Burger, při svých studiích na FAMU jako školní cvičení Televizní mikroscénu, která se z jeho tvorby vymyká. Na rozdíl od jeho pozdějších věcí, ovlivněných symbolismem a Ingmarem Bergmanem, jde o komedii. A hraje v ní plejáda známých českých herců – zmínění Jaroslav Dušek a Jiří Macháček, Mahulena Bočanová, Ondřej Vetchý a další.

Na parodickém vyznění má – možná bohužel, možná bohudík – zásluhu dramaturg a scenárista tohoto školního cvičení Jan Lipšanský, který se podle svých slov pokusil téma odlidštěných televizních studií, kde vznikají bezduché příběhy plné podivných zvratů, schválně převést z těžké psychologické roviny do stravitelnější, i když ne vždy oceňované komedie.

Snímek má pouhých 11 minut, ale přesto v něm dojde k několika zásadním zvratům (nedejte na rozhození rolí na začátku!) a dokonce není zapomenuto na reklamy.

Pokračování: část 2.

Rubrika Videa